5 + 1 hasznos tipp csomagoláshoz

5 + 1 hasznos tipp csomagoláshoz

Megvan már az úticél, a szállást is kiválasztottad, közeleg az indulás napja, de még nem tudod, miket vigyél feltétlenül magaddal, vagy egyáltalán azt, hogy mibe pakolj? Legyen szó egy hosszúhétvégi kiruccanásról, egy egyhetes tengerparti nyaralásról, vagy akár egy még hosszabb körutazásról, az alábbi praktikus tippeknek biztos, hogy használt veszed, bárhova is utazz a nyár hátralevő részében.

<

 

1.     Válassz egy ideális bőröndöt vagy táskát!

 

Szerencsére az Etáska kínálatában szinte bármilyen típusú bőröndöt és fedélzeti táskát megtalálsz egy helyen! De hogyan is válaszd ki a megfelelő táskát vagy bőröndöt, amire szükséged lesz az utazáshoz? Először is vedd számításba, hogy hány napra tervezel. Ha repülővel utazol, már a csomagolás megkezdése előtt ellenőrizd, hogy az adott légitársaság mekkora bőröndöt enged fel a fedélzetére és a csomagtérbe, majd ehhez mérten válassz (igény szerint) egy puha vagy keményfedeles bőröndöt. Egy fedélzeti táska viszont nagyon sok oldalú, hiszen nem csak utazáshoz használhatjuk. 

 

 

Ha autós utat tervezel, akkor remek megoldás lehet egyik kedvencünk, az American Tourister Summerfunk 3 funkciós fedélzeti táskája. Kis kézi fogójával vihetjük kézben, rácsatolható hosszú pántjával vállunkon keresztül véve hordhatjuk és elrejthető- vagy felcsatolható hátizsák pántjaival hátizsákként használhatjuk. Kínálatunkban azonban olyan olcsóbb utazótáskákat is találsz, mint például a Leonardo Da Vinci fedélzeti táska. Puha fedeles táska így könnyen összehajtható éppen amikor nincs használatban. Köztes megoldás lehet egy gurulós, de puha, vászonfalú bőrönd! Ha nem készülsz üzleti útra, és nem kell a benne lévő elektronikus készülékeket óvnod az ütődéstől, illetve kevesebbet utazol, kevésbé gyakran használsz bőröndöt, egy puhafalú darab is hű társad lehet.

 

2.    Mit, hova pakolj?

 

Repülős utazás esetén ertékes tárgyakat (pénz, ékszer, okmányok, stb.) ne tegyél a feladandó bőröndbe, mert sajnos előfordulhat, hogy kilopják belőle, ezért ezeket mindig a kézipoggyászban tartsd! Ugyanez érvényes természetesen a különféle kütyükre, mint pl. tablet, telefon, fényképezőgép, stb. Ha laptopot is viszel, úgy helyezd el a kézipoggyászban, hogy könnyen elő tudd venni és vissza tudd tenni, mert a biztonsági ellenőrzésnél úgyis ki kell venned a táskából. Aranyszabály pedig, hogy az elektronikus eszközeid kikapcsolt állapotban, az elemmel működőket pedig elemeket eltávolítva helyezd el, nehogy túlmelegedjenek.

 

3.    Védd az értékeidet

 

Első és legfontosabb: a biztonság. A feladott bőrönd rengeteg kézen megy keresztül, érdemes jól zárható, kemény, strapabíró anyagú táskát választani, hogy bírja a rakodás terheit, emellett nem árt plusz lakattal ellátni a csomagot, hogy kizárólag te férhess hozzá a tartalmához. Használhatsz akár számzáras bőröndpántot is, hiszen amennyire egyszerűen működik egy bőröndpánt, annyira hasznos és funkcionális szolgálatot tesz neked. Ha minden védelem ellenére mégis ódzkodsz a cipzáras bőröndöktől, válassz olyan koffert, mely nem cipzárral, hanem műanyag szelvényekkel (+ TSA számzárral) záródik.

 

 

Ezen felül érdemes beszerezned egy bőröndhuzatot, amely segít megvédeni a csomagodat az esetleges külső sérülésektől. Ráadásul, így sokkal könnyebb lesz kiszúrnod a többi bőrönd közül a szalagon!

 

4.    Légy előrelátó

 

Készülj fel minden eshetőségre! Előfordulhat, hogy a feladott poggyászod nem érkezik meg időben a reptérre, ezért mindig a kézipoggyászba rakd a legfontosabb, személyes tárgyakat: iratok, pénz, kulcsok, értékek, gyógyszerek, beszállókártyák. Érdemes egy váltás fehérneművel, pólóval, tisztálkodószerekkel is készülni a retikülbe.

 

Vedd figyelembe azt is, hogy különböző országokban, különböző szokások érvényesek. Nézz utána, a célországban milyen konnektort használnak és ennek megfelelően vigyél magaddal átalakítót, adaptert,nehogy kellemetlen meglepetés érjen. Ha több országot, várost érintő utazásra készülsz, mindenképp tájékozódj az adott kultúráról és időjárásról és ezek függvényében állítsd össze a bőrönd tartalmát!

 

5.    Csak azt pakold be, ami szükséges

  

Gondold át még egyszer: Biztosan szükség van a hajvasalóra és a göndörítőre is? Tutira kiolvasod mindkét 300 oldalas regényt, amit választottál az útra? Három farmer, 3 kisruha 3 napra? Ne pakold be az egész ruhásszekrényt, mert úgysem fogod mindet hordani, és csak feleslegesen növeled a súlyt a bőröndödben. Gondold át, mit fogsz csinálni a nyaralás alatt, és a programodhoz illeszkedő, egymáshoz passzoló szetteket állíts össze. 

 

+ 1 tipp: vedd figyelembe a súlyhatárokat

 

 

 

Ha mégis feladott bőrönddel mész, mérd le, mielőtt elindulsz, hogy ne kelljen súlyos ezreket fizess a túlsúlyért! Válassz masszív, strapabíró táskát, hiszen rengeteg kézen megy keresztül féltett csomagod. Azonban a kézipoggyászosok csapatában is érdemes odafigyelni, nézd meg előre az adott légitársaság csomag szabályzatát, mekkora és milyen súlyú csomagot vihetsz fel! És persze, hogy hány darabot. Egy levehető kerekű kézipoggyász is igen praktikus lehet, mikor méricskélésre kerül sor, illetve egy kényelmes négykerekű gurulós bőrönd óriás terhet vesz le a vállaidról!

 

Utazás előtt gyere és nézz be webshopunkba! Állunk szíves rendelkezésedre, ha további tanácsra van szükséged a megfelelő táska, bőrönd vagy utazási kiegészítő kiválasztásában.