Utazási kisokos az Etáskától 1. rész

Utazási kisokos az Etáskától 1. rész

Kisokos Ryanair és Wizz Air repülős utazáshoz.

Egyre több országban oldódnak fel a COVID-19 okozta korlátozások, emiatt pedig, még több ember veszi rá magát, hogy újra repülővel utazzon. Sokan úgy érzik, hogy a koronavírus járvány miatt 2 év kimaradt az életükből, mert nem utazhattak, elmaradtak koncertek és egyéb kulturális programok. De olyanok is akadnak, akik még sosem ültek repülőn, és azért, hogy kiszakadjanak ebből a mókuskerékből, most eldöntötték, hogy elutaznak és világot látnak. Méghozzá repülővel!


 

Éppen ezért is gondoltuk, hogy összeszedjük nektek egy blogbejegyzésben, hogy mit kell tudni a jelenlegi szabályozásokról, és magáról a repülős utazásokról. Mert ennyi idő alatt, míg nem utazhattunk, még a gyakorlott repülős utazók is elfelejtették, hogy mik az alapszabályok egy repülős utazás során.

Vágjunk is bele! Elsőnek az alapokat vennénk át, ami a COVID-19 járványtól független:

 

Poggyászok:

A Ryanair és a Wizz Air nagyon hasonlóan működik a poggyászokat illetően, ám a poggyászok centimétere, súlya és a szolgáltatások megnevezése eltérő lehet a két helyen. Ezért mindkettőt külön-külön is bemutatjuk.

 

Ryanair

Kisméretű személyes poggyász

Ha Ryanair-rel utazol akkor tudnod kell azt, hogy az alap repjegy, amit vásárolsz, az tartalmaz egy kis méretű 40 x 20 x 25 cm-es személyes poggyászt. Ez lehet hátizsák, laptop táska vagy női táska. Igazából bármilyen táska lehet, ami a fontos, hogy a megadott méreteken belül maradjon. A lényeg, hogy amikor felszállunk a repülőre, akkor kisméretű poggyászunk beférjen az előttünk lévő ülése alá. Súlyban pedig csak annyit határoznak meg, hogy annyi legyen amennyit egy ember elbír, nincs pontos számszerű kikötés.

 

Elsőbbség és 2 kézipoggyász szolgáltatás

Ha esetleg az utazás során nem férnénk el teljes egészében ebben a kisméretű személyes poggyászban, akkor lehetőségünk van Elsőbbségi jegyet vásárolni. Az Elsőbbségi jegynek nem csak az az előnye, hogy a kisméretű kézipoggyászunk mellé felvihetünk a gépre egy 10 kg-os 55 x 40 x 20 cm-es gurulós poggyászt is, hanem a repülőgépre is elsők között szállhatunk fel. Ebben az esetben is meg kell felelnünk a súly és cm szabályozásoknak. Ennek a gurulós poggyásznak az ülésünk feletti poggyásztárólóba kell beférnie. 

 

10 kg-os feladott poggyász

Ám, ha még több helyre és bőröndre lenne szükségünk, akkor még vásárolhatunk pluszba a jegyünk mellé egy 10 kg-os feladott poggyászt is. Ennél csak arra kell figyelnünk, hogy ne legyen 10 kg-nál nehezebb, a bőrönd mérete nem releváns. Ezt nem vihetjük fel magunkkal az utastérbe, ezt a biztonsági ellenőrzés előtt kell feladnunk a repülőtéren. Ennek az előnye, hogy csomagolhatunk bele olyan dolgokat is, amiket amúgy egy kézipoggyászba nem tehetünk. De, hogy mik ezek a tárgyak, azokra a későbbiekben térünk ki.

 

20 kg-os feladott poggyász

Ez ugyanaz, mint a 10 kg-os társa és ugyanazok a szabályok is vonatkoznak rá. Annyit kell még tudni róla, hogy minden utas maximum 3 db 20 kg-os feladott poggyászt vásárolhat.

 

Sportfelszerelés, hangszer

Ezeket ugyanúgy fellehet adni, mint a feladott poggyászokat. Egy ilyen poggyász feladás súlya nem haladhatja meg a 20 kg-ot.

 

Ha még több információ érdekel a Ryanair poggyász szabályairól, akkor kattints ide!

 

 

Wizz Air

Kézipoggyász

Ryanair-hez hasonlóan, ha jegyet vásárolsz a Wizz Air-nél, akkor automatikusan benne van a jegy árában egy kézipoggyász, aminek a mérete már nem egyezik meg a Ryanair méretekkel. Ennek a mérete a Wizz Air járatain 40 x 30 x 20 cm. Ennek a táskának be kell férnie az előtted lévő ülés alá. Ez bármilyen táska lehet: hátizsák, laptoptáska vagy női táska is. A lényeg a méret és a súly, ami itt nem haladhatja meg a 10 kg-ot és a 40 x 30 x 20 cm-t.

 

Fedélzeti poggyász

Fedélzeti poggyászt, akkor tudsz felvinni repülőre, ha WIZZ Priority jegyet vásárolsz. Hasonlóan működik a Ryanair-hez, a különbség csak a megnevezésben és a méretekben van. Ugyanúgy hamarabb szállhatsz fel a repülőgépre, és 2 poggyászt vihetsz fel magaddal a gépre. Egyik a fentebb említett kézipoggyász a 40 x 30 x 20 cm méretű, a másik pedig egy fedélzeti poggyász, ami 55 x 40 x 23 cm, és maximum 10 kg súlyú. Ennek el kell férnie az ülések felett található poggyásztartókban.

 

Feladott poggyász

A Wizz Airnél 3 különböző feladott poggyászból lehet választani: maximum 10 kg, 20 kg vagy 32 kg. A méretük pedig maximum 149 x 119 x 171 cm lehet, ám ebbe a méretbe nem tartoznak bele a bőrönd fogantyúi vagy kerekei, de maximum 5 cm-rel lóghatnak túl a poggyász méretein. A feladott poggyászokat minden esetben a biztonsági ellenőrzés előtt kell feladnunk és egy ember legfeljebb 6 darab feladott poggyásszal rendelkezhet.

Ha még több információ érdekel a Wizz Air poggyász szabályairól, akkor kattints ide!

 

 

Mi történik, ha nagyobb vagy nehezebb a bőröndünk súlya?

Mindkét légitársaságnál igaz, hogy ha a bőröndünk nagyobb vagy nehezebb, mint a szabályban megadott méret, akkor pénzbírságot kell fizetnünk a helyszínen. Ez vonatkozik minden szabály be nem tartására. Ha pedig egy fedélzetre felvihető gurulós poggyászunk nagyobb, mint a megengedett, akkor nem tudjuk magunkkal felvinni a repülőgépre. Sajnos ezért pénzbírság is jár, plusz átkerül a feladott poggyászokhoz. 

De a méretektől nem kell félni, mert ha az etaska.hu-n vásárolsz kézipoggyászt vagy bőröndöt, akkor minden termék leírásánál a pontos méreteket látod. Sőt sok termékünkre fedélzeti garanciát is vállalunk! Ez azt jelenti, hogy amelyik terméknél látod a ’fedélzeti garancia’ matricát, annál garantáljuk, hogy megfelel a repülőgépek szabályzatainak. Ha pedig mégis megbüntetnének téged a repülőtéren a kézipoggyászod vagy bőröndöd mérete miatt, akkor álljuk a bírság költségét! Ha további információ érdekel a fedélzeti garanciáról, akkor kattints ide!

Ha pedig a bőrönd súlya miatt aggódnál az utazás előtt, arra is tudunk megoldást nyújtani! Ha ide kattintasz, akkor megtekintheted a csomagmérlegeinket, amit minden utazás előtt használhatsz, és nem kell félned attól, hogy a reptéren megbüntetnek. Mi úgy gondoljuk, hogy jobban megéri venni egyszer egy bőrönd mérleget, ahelyett, hogy akár egyszer is bírságot kapjunk. Sajnos egy ilyen büntetés nagyon drága mulatság!

 

Ez volt az utazási kisokos sorozatunk 1. része! Ha érdekelnek még ehhez kapcsolódó tartalmak, akkor kövesd a blog bejegyzéseinket, ugyanis hétről hétre bővül a sorozatunk. A sorozat 2. részét ide kattintva tudjátok megtekinteni.

Kellemes utazást kíván az etaska.hu!