Az elmúlt pár hónapban teljesen elszabadult a pokol a reptereken, ha fogalmazhatunk így. Rengeteg olyan dolog történt, amire senki sem tudja a magyarázatot, azonban lassan, de biztosan szinte mindennapos eseményekké válnak. Mint például: A Wizz Air és Ryanair repülőgépjei késnek, mert nincs elég légiutaskísérő. Beszállás után áll a gép még 1-2 órát, mert nincs elég légiirányító a megnövekedett légiforgalom miatt pedig nem indulhat el a gép. Nemrég Londonban a Luton reptéren az összes Wizz Air járatot törölték egy adott napon, ezután pedig a Wizz Air erre az egész bonyodalomra semmit nem volt hajlandó reagálni. Ennek okán pedig voltak emberek, akik napokig nem tudták elhagyni a reptere. Lassan pedig már az sem meglepő hír, hogy Párizsban egy Budapestre haladó járat otthagyta az utasait a reptéren. Valakik pedig jó kedvükben bomba riasztással telefonálnak be több reptérre is, hogy úgy vélik vagy a reptéren vagy magán egyes repülőkön bomba van. Szerencsére ezek téves riasztások, azonban ezzel nagyban meghátráltatják a pontos indulásokat, és az olajozott működést.
Most, hogy felsoroltunk szinte minden eshetőséget, amik mostanában történtek realizálhatjuk azt, hogy őszintén ezek után nem szívesen indulunk meg a reptérre. Hiszen ki akarná átélni ezeket a borzalmas dolgokat önszántából? A válasz az, hogy senki! Bárhová is induljunk el repülővel, azt általában percre pontosan eltervezzük. Menjünk nyaralni, vagy üzleti útra, minden esetben ki van számolva az időnk. Mivel, ha szabadságon vagyunk lehetnek betervezett programjaink, a szállást át kell vennünk, időpontra foglaltunk transzfert. De mi van, ha hazafelé történik velünk ilyen? Hogyan közölnénk a főnökünkkel, hogy elnézést, de másnap nem fogok tudni bemenni, mert késik a járatom? Senki sem szeretne ilyen helyzetbe kerülni.
Azonban, mint tudjuk egy járvány után vagyunk, végre egyre több határ kinyitott, már sok helyen tesztet sem kérnek az utazáshoz nem, hogy maszkot! Éppen ezért, még ha ennyi rossz helyzet elő is fordult a reptereken, nem szeretnénk lemondani a jól megérdemelt kikapcsolódásról. Ilyenkor gondolkodhatunk el azon a kérdésen, hogy ha sajnálatos módon, belebonyolódnánk mi is egy járat késésbe, vagy lemondásba, akkor hogyan tudunk a legjobban kijönni belőle? Honnan kaphatunk segítséget? Fogja nekünk bárki is kárpótolni a keletkezett kárt?
1. Érdeklődés a légitársaság oldalán
Első és legfontosabb lépés szerintünk az elegendő információ gyűjtés. Ezt érdemes még a járatfoglalás előtt megtenni. Ugyanis, ha nem elég kecsegtetőek számunkra a kínált kártérítések, akkor lehet érdemes másik légitársaságot választani. Azonban tudjuk, hogy a légitársaság szabályaiban sűrűn vannak kiskapuk, amikről jobb mielőbb tudni. Jó, ha tudjuk, hogy mindenképpen bekell jelentenünk a légitársaságnál, ha úgy érezzük, hogy károkozás történt. Hiszen, ha nem nyújtunk be róla panaszt, akkor a légitársaság csak örülni fog ennek, mivel nem kell foglalkozniuk a problémánkkal. Fontos azonban, hogy a légitársaságok, csak arra vállalnak kártérítést, ami az ő hibájukból történt, tehát a fentebb említett késésre vagy törlésre. Ha nem éred el a járatod, baleseted történt még a reptérre utazás folyamán, esetleg időjárással volt probléma abban az esetben a légitársaság nem tud mit kezdeni a helyzeteddel, nem fog tudni kártérítést adni neked.
2. Utasbiztosítás
Talán, ahonnan a legnagyobb segítséget kaphatjuk ebben az esetben azok a biztosítók. Ezért utazás előtt mindenképpen érdemes utasbiztosítást kötni. Mivel rengeteg biztosítási iroda van és rengeteg személyes preferencia létezik, ennek okán mi nem szeretnénk ajánlani kifejezetten egy irodát. Érdemes mindenkinek ránéznie, hogy mely biztosítónál milyen ajánlatok érhetők el, mire terjednek ki és hogy melyik éri meg számára a legjobban. Hiszen utasbiztosításból is kifoghatunk nagyon olcsó ajánlatot, viszont tudjuk, vannak olyan utazók, akik szívesen rászánják a pénzüket, hogy gond esetében az biztosító a legjobb szolgáltatást tudja nyújtani.
Fontos kiemelni, hogy a biztosító, csak azokat a károkat téríti meg, amiket a légitársaság nem tud!
Téged viszont inkább az érdekelne, hogy mit tehetsz abban az esetben, ha kár éri a bőröndödet, táskádat vagy értékeidet? Jövő heti bejegyzésünkből megtudhatod! Ha pedig kijött már az erről szóló blogbejegyzés, ide kattintva elolvashatod azt!