A bőrönd fogantyújának javítása csak egy példa a számtalan bosszantó dolog közül, amely egy olcsó bőrönd megvásárlása után biztosan és rövid időn belül jelentkezik, mint elkerülhetetlen probléma. Ha ez a bizonyos csinos bőrönd gurulós is, akkor számíthatunk arra is, hogy kerekei gyenge minőségű műanyagból készültek, és záros határidőn belül azok is eltörnek. Csak még több macera, ha a bőrönd kerekét is javítani kell. Ne nehezítsük meg a saját életünket feleslegesen. Legyünk okosak és szemfülesek, mert rengeteg minőségi bőrönd kapható kedvező áron, széles választékban, több típusban.
Tartsuk észben, hogy egy bőrönd több típusba is beletartozhat! Nézzünk körül alaposan, és válasszunk okosan. Lássuk, mire kell figyelni egy-egy típusnál:
1. Puhafalú bőrönd
Ha néhány szóval kellene jellemezni a puhafalú bőröndöt, az a következőképpen hangozna: könnyű és megbízható. A puhafalú bőrönd fala viszonylag flexibilis, de erős anyagból készült. Ezért jól megtömhető az utazás alatt összevásárolt szuvenírekkel és ajándékokkal. Nemcsak belül, de kívül is rendelkezik kisebb cipzáros zsebekkel, amelyekben kézközelben tarthatjuk az útlevelet és a repülőjegyet.
2. Keményfalú bőrönd
Manapság a legdivatosabb, legszínesebb, legtarkább darabok a keményfalú bőröndök közül kerülnek ki a táska üzletek kínálatában. Kemény anyaguknak köszönhetően stabilabban ellenállnak az időjárás okozta és az utazás közbeni viszontagságoknak.
Legyen az zápor, zivatar vagy jégeső, esetleg reptéri rakodómunkások általi dobálás, biztosak lehetünk abban, hogy ha minőségi keményfalú bőröndünk van, akkor megússzuk az átázást, a szakadást, a törést. Arra azonban legyünk felkészülve, hogy a kemény bőrönd ára magasabb a puhább társánál, viszont cserébe beépített számzárral van felszerelve a lopások ellen.
3. Gurulós bőrönd
Általánosságban kijelenthető, hogy napjainkban minden bőröndnek van kettő vagy négy kereke. Egy bizonyos méret fölött, mint például a kabinbőröndöké, biztosan. Érthető, hiszen mindenki a kényelmes utazás híve. Ki akarna cipekedni a várva várt nyaralás alatt a tengerparti hőségben, nem igaz?
Két kereke általában a puhafalú bőröndöknek van, négy kerékkel pedig a keményfalú bőröndök rendelkeznek. Nemcsak másképp néznek ki, de másképp is kell húzni őket. Továbbá léteznek olyan gurulós bőröndök, amelyekről levehetők a kerekek. Ez egy nagyon hasznos tulajdonság lehet, amikor egy szigorú reptéri méretellenőrzéskor pár centivel kilóg a kabinbőrönd abból a bizonyos színes ketrecből.
4. Kabinbőrönd - ügyeljünk a kilógó fogantyúkra is, nehogy hazaérve javítani kelljen
A kabinbőrönd specialitása a méretéből adódik. Nevét onnan kapta, hogy a repülőgépek fedélzetére, azaz a kabinba maximum akkora táskát lehet felvinni, ami elfér az utasok feletti csomagtartóban. Minden légitársaság előre meghatározza azt a méretet, amely felett nem engedik fel a repülőre az utas kézipoggyászát.
Erre a célra megvásárolható a kabinbőrönd, amelynek a méretei garantáltan megfelelnek az előírásoknak. A csapda ott van, hogy nincsen két légitársaság, amelynek a megengedett maximális kézipoggyász mérete ugyanakkora volna. Hiába jó a bőrönd a rózsaszín gépre, ha a kékre már túl méretes amiatt a pár centi miatt.
Simán megbüntethetik az embert már egy kiálló bőrönd fogantyú miatt is. Azt pedig senki nem szeretné, hogy miközben próbáljuk kisebbre összenyomni a bőröndünket, hogy mégis beférjen a keretbe, esetleg kárt tegyünk benne és javítani kelljen a fogantyút. Válasszunk helyette megfelelő méretű, minőségi bőröndöt, ami miatt nem kell aggódnunk.